Wyszukiwarka Schüco
Carbon Control - Design to Decarb

Schüco Carbon Control

Dopasowane rozwiązania dekarbonizacji dla architektów

Europejski Zielony Ład zakłada neutralność klimatyczną Europy do 2050 roku. To ogromne wyzwanie zwłaszcza dla sektora budowlanego, który odpowiada za 38% światowej emisji CO₂. W związku z tym CO₂ staje się nową walutą, a optymalny ślad węglowy - warunkiem spełnienia wymagań zawartych w przetargach i gwarancji wartości inwestycji.


Rozwiązania oferowane w ramach programu Schüco Carbon Control obejmują każdy etap inwestycji budowlanej. Oznacza to, że architekci otrzymują dopasowane do potrzeb narzędzia, które pomogą im zminimalizować emisje wbudowane w przegrody zewnętrzne  już od wstępnego projektu aż po cały cykl życia budynku. Dzięki temu można zmaksymalizować rentowność inwestycji w oczach wykonawców i inwestorów. W ten sposób dobrze przygotowany projekt przekształca się w neutralną dla klimatu rzeczywistość.

Indywidualna dla budynku redukcja CO₂ na wszystkich etapach inwestycji budowlanej: Schüco Carbon Control

Design to Decarb: Automatyczne wyświetlanie bilansu węglowego

Produkty i usługi obniżające zawartość CO₂ wyznaczają kurs w kierunku optymalnego bilansu węglowego budynków. Zarówno nowych, jak i remontowanych, od etapu planowania i projektowania, aż po budowę i eksploatację.

Build to Decarb: Zrównoważona kontrola nad obniżaniem emisji dwutlenku węgla

Produkty i usługi obniżające zawartość CO₂ pozwalają na aktywne zarządzanie bilansem węglowym projektowanego budynku i dostosowanie go do wymogów prawnych.

Operate to Decarb: Eksploatacja budynku zoptymalizowana pod względem CO₂

Produkty i usługi obniżające zawartość CO₂ umożliwiają wysokoefektywną eksploatację budynków i zapewniają łatwość ich utrzymania, co przekłada się na ich większą wartość.

Recycle to Decarb: Maksymalne wtórne wykorzystanie materiałów

Produkty i usługi obniżające zawartość CO₂ umożliwiają zwracanie materiałów do obiegu surowcowego jako nowe zasoby na koniec cyklu ich życia.

Dekarbonisierungs-Lösungen für Architekten

Od wstępnego projektu aż po kompletną, zdekarbonizowaną powłokę budynku dzięki Design to Decarb

Bilans CO₂ budynku jest wyznaczany już na etapie planowania i projektowania. Coraz większym wyzwaniem dla biur projektowych i architektonicznych jest spełnianie złożonych wymogów prawnych oraz rosnących oczekiwań inwestorów. 


Design to Decarb, nasza kompleksowa oferta produktów i usług redukujących emisję CO₂, pozwala osiągnąć optymalny bilans emisji CO₂ budynku już na etapie projektowania – zarówno w przypadku budynków nowych, jak i modernizowanych. 

Automatyczne wyświetlanie bilansu węglowego

Powłokę budynku można dekarbonizować przez cały cykl jego życia, korzystając z kompleksowych modułowych rozwiązań Schüco Carbon Control. Architekci mogą w dowolnym momencie uzyskać dane potrzebne do oceny i certyfikacji środowiskowej budynków, optymalizując i automatyzując kalkulację pod kątem optymalnego śladu węglowego. Rozwiązania te można zastosować na każdym etapie budowy i płynnie ze sobą łączyć, co umożliwia stałą i efektywną redukcję emisji CO₂.

Obiekty referencyjne

Zobacz nasze obiekty referencyjne i dowiedz się, jak skutecznie zarządzać indywidualnym projektem dekarbonizacji powłoki budynku z użyciem produktów i usług Schüco Carbon Control.

137_Heinl_MA71_Humboldthafen_B_6236745

Humboldthafen | Budynek mieszkalny i komercyjny

Berlin, Niemcy

Dowiedz się więcej
Stresemannstrasse_4 (Custom)

PULSE Berlin | Nowy budynek komercyjny

Berlin, Niemcy

Dowiedz się więcej
4023a140

Schüco One | Nowa siedziba firmy

Bielefeld, Niemcy

Dowiedz się więcej
4038a01

Wohnregal | Lokale biurowe i mieszkalne

Berlin, Niemcy

Dowiedz się więcej

FAQ

Co to jest EPD?

Co to jest EPD?

Skrót EPD to w rozwinięciu „Environmental Product Declaration”, czyli Deklaracja Środowiskowa Produktu. Dokument ten opisuje w formie danych istotne dla środowiska właściwości konkretnego materiału, który ma być użyty w procesie budowlanym. W idealnym przypadku uwzględnia on jego cały cykl życia. Dzięki danym opartym na wartości GWP materiału i konstrukcji, można przeprowadzić ocenę ekologiczną budynku i uzyskać certyfikat budynku.

Co to jest GWP?

Co to jest GWP?

GWP to skrót od „Global Warming Potential”, który oznacza wpływ budynku na globalne ocieplenie klimatu w całym okresie użytkowania. Podstawą do określenia wartości GWP są dwa rodzaje emisji CO₂: emisje wbudowane w zastosowanych materiałach oraz emisje operacyjne, które powstają w wyniku eksploatacji budynku, np. wynikające ze zużycia energii. Wartość GWP jest podawana jako CO₂e, czyli ekwiwalent CO₂.

Dlaczego kontrola CO₂ jest tak ważna?

Dlaczego kontrola CO₂ jest tak ważna?

Europejski Zielony Ład ma na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 55% do 2030 roku i osiągnięcie neutralności klimatycznej do roku 2050. Unijny wymóg redukcji CO₂ obowiązuje od 2027 roku dla nowych budynków o powierzchni użytkowej powyżej 2000 m², a od 2030 – dla wszystkich nowych budynków.

Czym jest Carbon Control?

Czym jest Carbon Control?

Schüco Carbon Control pozwala na zarządzanie dekarbonizacją powłoki budynku. Modułowa zasada umożliwia redukcję emisji CO₂ dla danego obiektu na wszystkich etapach jego powstawania, od projektowania poprzez budowę, aż po eksploatację i recykling.