Wyszukiwarka Schüco
Carbon Control - Build to Decarb

Schüco Carbon Control

Dopasowane rozwiązania dekarbonizacji dla producentów

Zrównoważone budownictwo i modernizacja budynków stają się standardem w branży budowlanej. Siłą napędową stojącą za tymi przemianami jest Europejski Zielony Ład, którego celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej Europy do 2050 roku. To główne wyzwanie, które zmieni również sektor budowlany odpowiedzialny za 38% globalnej emisji CO₂.


Biorąc pod uwagę rygorystyczne europejskie wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu, inwestorzy i architekci dążą do tworzenia przyszłościowych inwestycji, które cechują się obniżoną emisją. Firmy zajmujące się konstrukcjami metalowymi, a także z innych sektorów branży budowlanej, muszą skoncentrować się głównie na zrównoważonym budownictwie, jeśli chcą zachować konkurencyjność.


Firmy te potrzebują wsparcia systemowych dostawców i zrównoważonych rozwiązań. Schüco Carbon Control pomaga producentom ślusarki, oferując spersonalizowane rozwiązania, które umożliwiają im aktywną optymalizację śladu węglowego powłok budynków na wszystkich etapach budowy.

Indywidualna dla budynku redukcja CO₂ na wszystkich etapach inwestycji: Schüco Carbon Control

Design to Decarb: Automatyczne wyświetlanie bilansu węglowego

Produkty i usługi obniżające zawartość CO₂ wyznaczają kurs w kierunku optymalnego bilansu węglowego budynków. Zarówno nowych, jak i remontowanych, od etapu planowania i projektowania, aż po budowę i eksploatację.

Build to Decarb: Zrównoważona kontrola nad obniżaniem emisji dwutlenku węgla

Produkty i usługi obniżające zawartość CO₂ pozwalają aktywnie zarządzać śladem węglowym projektowanego budynku i dostosować go do wymogów prawnych.

Operate to Decarb: Eksploatacja budynku zoptymalizowana pod względem CO₂

Produkty i usługi obniżające zawartość CO₂ zapewniają nie tylko wysokoefektywną eksploatację budynków, lecz także ich łatwe utrzymanie, co pozwala zachować ich wartość.

Recycle to Decarb: Pełne wtórne wykorzystanie materiałów

Produkty i usługi obniżające zawartość CO₂ umożliwiają zwracanie materiałów do obiegu surowcowego jako nowe zasoby na koniec cyklu ich życia.

Dekarbonisierungs-Lösungen für Verarbeiter

Build to Decarb – na drodze do przyszłości neutralnej pod względem emisji CO₂

„Build to Decarb” to nasza modułowa oferta, która pozwala producentom aktywnie zarządzać śladem węglowym projektowanego budynku w trakcie jego realizacji i przestrzegać wymogów prawnych. 

Oprócz rozwiązań efektywnych energetycznie i redukujących emisję CO₂, a także naszego oprogramowania kalkulacyjnego 3D SchüCal, nasi klienci mają do dyspozycji systemy hybrydowe o obniżonej emisji CO₂ i nowe materiały, takie jak Low Carbon lub Ultra Low Carbon Aluminium.

Ta skuteczna kombinacja umożliwia ograniczenie wbudowanych emisji w projektach budowlanych i stworzenie realnej podstawy do redukcji emisji operacyjnych w fazie eksploatacji budynku.

Zrównoważona kontrola nad redukcją emisji CO₂

Dzięki kompleksowym rozwiązaniom z oferty Schüco Carbon Control producenci mogą zapewnić indywidualną dekarbonizację zewnętrznej powłoki budynku w całym cyklu jego eksploatacji. Modułowe produkty i usługi zapewniające redukcję emisji CO₂ pomagają producentom aktywnie zarządzać śladem węglowym projektowanego budynku i dostosować go do wymogów prawnych. Można płynnie przechodzić między różnymi rozwiązaniami na każdym etapie budowy, co umożliwia bieżącą redukcję emisji CO₂ budynku.

Obiekty referencyjne

Dowiedz się, jak Schüco Carbon Control pomaga skutecznie wdrożyć indywidualnie dopasowany program dekarbonizacji powłoki budynku.

137_Heinl_MA71_Humboldthafen_B_6236745

Humboldthafen | Budynek mieszkalny i komercyjny

Berlin, Niemcy

Dowiedz się więcej
Stresemannstrasse_4 (Custom)

PULSE Berlin | Nowy budynek komercyjny

Berlin, Niemcy

Dowiedz się więcej
4023a140

Schüco One | Nowa siedziba firmy

Bielefeld, Niemcy

Dowiedz się więcej
4038a01

Wohnregal | Lokale biurowe i mieszkalne

Berlin, Niemcy

Dowiedz się więcej

FAQ

Co to jest EPD?

Co to jest EPD?

Skrót EPD to w rozwinięciu „Environmental Product Declaration”, czyli Deklaracja Środowiskowa Produktu. Dokument ten opisuje w formie danych istotne dla środowiska właściwości konkretnego materiału, który ma być użyty w procesie budowlanym. W idealnym przypadku uwzględnia on jego cały cykl życia. Dzięki danym opartym na wartości GWP materiału i konstrukcji, można przeprowadzić ocenę ekologiczną budynku i uzyskać certyfikat budynku.

Co to jest GWP?

Co to jest GWP?

GWP to skrót od „Global Warming Potential”, który oznacza wpływ budynku na globalne ocieplenie klimatu w całym okresie użytkowania. Podstawą do określenia wartości GWP są dwa rodzaje emisji CO₂: emisje wbudowane w zastosowanych materiałach oraz emisje operacyjne, które powstają w wyniku eksploatacji budynku, np. wynikające ze zużycia energii. Wartość GWP jest podawana jako CO₂e, czyli ekwiwalent CO₂.

Co oznaczają LC i ULC?

Co oznaczają LC i ULC?

LC oznacza „Low Carbon Aluminium”, a ULC – „Ultra Low Carbon Aluminium”. Te dwa terminy odnoszą się do nowych gatunków aluminium, które Schüco oferuje oprócz standardowego, energooszczędnego aluminium, umożliwiając tym samym stosowanie profili o wyjątkowo niskiej zawartości CO₂.